Nowość! Żelowy dystans HydroAid®USG Ultrasound Hydrogel Pad od KIKGEL

Polska firma KIKGEL uruchomiła produkcję innowacyjnego rozwiązania wykorzystywanego w badaniach USG. Nowy produkt to HydroAid® USG Ultrasound Hydrogel Pad.

Jest to stworzony na bazie opatrunku żelowego dystans o używania w badaniach ultrasonograficznych gdzie konieczne jest zastosowanie dystansu, by poprawić widoczność płytko położonych struktur lub w miejscach o nieregularnych kształtach i trudnych do badania miejscowego. Dzięki temu, że jest sterylny i jednorodny o miękkiej budowie płata hydrożelu możliwe jest przeprowadzenie badań ultrasonograficznych w miejscach delikatnych na nacisk, na otwartych ranach, uszkodzonych tkankach, gdzie zastosowanie płynnych hydrożeli często jest niemożliwe.

Sterylny płat hydrożelu jest otrzymywany przy użyciu unikalnej metody sieciowania polimerów za pomocą wiązki elektronów (irradiation cross-linking). Dzięki tej technologii otrzymujemy sterylny oraz wytrzymały mechanicznie płat hydrożelu o wysokiej zawartości wody ok. 90% wag. Akustyczna impedancja takiego hydrożelu jest zbliżona do oporu falowego ludzkich tkanek. Oporność falowa jest miarą stopnia przechodzenia ultradźwięków przez tkanki i zależy od gęstości ośrodka i prędkości propagacji fali dźwiękowej przez medium.

Stosując hydrożele jako dystans pomiędzy głowicą, a badanym obiektem otrzymywany jest ostry i precyzyjny obraz znacznie lepszej rozdzielczości (w porównaniu z użyciem klasycznego żelu USG) ze zredukowana ilością artefaktów.

Wiązka ultradźwiękowa przechodząca przez płat hydrożelu ulega znacznemu wzmocnieniu co bezpośrednio przekłada się na jakość otrzymywanego obrazu USG. Co więcej, zastosowanie unikalnego hydrożelu HydroAid®USG umożliwia wykonywanie badań powierzchownych przy użyciu głowic o niższej częstotliwości. Jednym z powodów występowania artefaktów jest występowanie przestrzeni powietrznych pomiędzy głowicą, a badanym obiektem, które z kolei rozpraszają część fal 1 zakłócają prawidłową emisje obrazu. Zastosowanie HydroAid®USG dzięki hydrożelowej strukturze i dobrej adhezji zmniejsza ilość artefaktów.

HydroAid®USG znajduje szczególnie zastosowanie podczas badań :

  • powierzchniowo położonych naczyń
  • ścięgien
  • stawów
  • ciemiączek
  • wyniosłości kostnych
  • zespołu cieśni nadgarstka
  • węzłów chłonnych
  • tarczycy
  • powierzchniowo położonych nowotworów piersi
  • przesłonki nerwu wzrokowego w celu określenia ciśnienia śródczaszkowego
Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Przykładowe zastosowanie dystansów HydroAid®USG. Ganglion (oś krótka)

bez HydroAid®USG (6mm)

bez HydroAid®USG (6mm)

z HydroAid®USG (6mm)

z HydroAid®USG (6mm)

W przeciwieństwie do obrazowania z zastosowaniem standardowego żelu do USG, HydroAid®USG zapewnia stałą odległość od badanej zmiany, dzięki czemu można tworzyć stabilne, wyraźne obrazy warstwy skórnej, tłuszczowej oraz lipomy.

Można efektywnie wykorzystać funkcje obrazowania panoramicznego. Dzięki gładkiej powierzchni płata hydrożelowego, w sposób łatwy i skuteczny możemy przeprowadzić głowice wzdłuż badanej struktury. W rezultacie używając HydroAid®USG, można korzystać z wyraźnego, pozbawionego artefaktów obrazowania panoramicznego.

Tętnica promieniowa – miażdżyca tętnicy (oś długa)

Doppler Pulsacyjny (PW Doppler) bez HydroAid®USG (6mm)

Doppler Pulsacyjny (PW Doppler) bez HydroAid®USG (6mm)

Doppler Pulsacyjny (PW Doppler) z HydroAid®USG (6mm)

Doppler Pulsacyjny (PW Doppler) z HydroAid®USG (6mm)

bez HydroAid®USG (6mm)

bez HydroAid®USG (6mm)

z HydroAid®USG (6mm)

z HydroAid®USG (6mm)

HydroAid®USG jest miękki, ale jednocześnie wytrzymały mechanicznie, dlatego też zapewnia on możliwość ułożenia głowicy pod odpowiednim kątem, co poprawia jakość obrazowania przepływu krwi. HydroAid®USG ułatwia dostosowanie kątów i bramkowania w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu dużo łatwiej jest zobrazować krążenie krwi.

W sprawie zamówień, pytań i prezentacji zapraszamy uprzejmie do kontaktu!

 

MHR MED partnerem KIKGEL

MHR MED rozpoczął współpracę z firmą KIK GEL

Od września 2019 firma MHRMED rozpoczyna współpracę z polską, szybko rozwijającą się firmą KIKGEL. MHRMED stworzył dział produktów jednorazowych, który będzie wspierał działania handlowe i marketingowe KIKGEL na terenie kilku województw, w tym Kujawsko-pomorskiego, Pomorskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

KIKGEL to polska rodzinna firma, która jest jedynym producentem sterylnych opatrunków hydrożelowych marki Aqua-Gel®, BurnTec®, HydroAid®, Neoheal® wytwarzanych w oparciu o innowacyjną technologię opracowaną na Politechnice Łódzkiej. Została założona przez mgr inż. Mirosława Kik, absolwenta wydziału chemicznego PŁ. Od wielu lat nasze opatrunki znajdują uznanie wśród specjalistów zajmujących się leczeniem ran i są szeroko stosowane w szpitalach i klinikach w kraju i za granicą. Produkcja opatrunków hydrożelowych odbywa się z uwzględnieniem zasad GMP (norma dobrej praktyki wytwarzania), a warunki produkcyjne są kontrolowane przez uznaną jednostkę notyfikowaną TÜV NORD.
W ostatnim czasie, obserwując światowe trendy w dziedzinie leczenia ran oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów urozmaiciliśmy ofertę o inne nowoczesne wyroby medyczne m.in. o produkty renomowanej brytyjskiej firmy Advancis Medical, w tym opatrunki specjalistyczne z medycznym miodem Manuka, o system do podciśnieniowej terapii ran (NPWT) firmy Genadyne (USA), oraz o gamę hydrożeli i roztworów do płukania ran o działaniu antybakteryjnym Microdacyn® amerykańskiej firmy Oculus. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem wymienionych firm w Polsce, których produkty dystrybuujemy poprzez sieć sklepów medycznych, hurtowni farmaceutycznych i aptek w całym kraju.